top of page

Kurs 
kat. B

Kurs nauki jazdy można rozpocząć najwcześniej na 3 miesiące przed uzyskaniem minimalnego wieku wymaganego do uzyskania uprawnień, który wynosi dla kategorii B - 18 lat.

 

Zgodnie z przepisami kurs na prawo jazdy kat. B zawiera co najmniej:

  • 30 godzin lekcyjnych części teoretycznej,

  • szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy,

  • 30 godzin jazd szkolenia praktycznego,

  • egzamin wewnętrzny teoretyczny - testy,

  • egzamin wewnętrzny praktyczny - jazda.

Proszę zapoznaj się z treścią regulaminu.

Ponadto wyposażymy Cię w materiały niezbędne do nauki teorii.

Opcjonalnie możesz wybrać e-kurs i uczyć się teorii w domu.

Dostęp do materiałów szkoleniowych dostaniesz na telefon. Zadzwoń do nas, a my aktywujemy Twój dostęp do kursów i testów online.

Następnie zdaj egzamin teoretyczny w Wordzie. Osoba, która przed przystąpieniem do szkolenia uzyska wynik pozytywny części teoretycznej egzaminu państwowego (w WORD) nie ma obowiązku uczestniczenia w części teoretycznej kursu - obowiązkowe jest szkolenie z pierwszej pomocy.


Nasi instruktorzy dołożą wszelkich starań, aby w miłej i kulturalnej atmosferze prowadzonych zajęć zapoznać Cię z obowiązującymi zadaniami egzaminacyjnymi oraz wytrenować wszystkie niezbędne umiejętności niezbędne do sprawnego i bezpiecznego poruszania się pojazdem oraz uzyskania prawa jazdy.

Kursy nauki jazdy mają na celu przygotowanie kursanta do bezpiecznego i sprawnego poruszania się pojazdem w ruchu drogowym. Kładziemy nacisk zarówno na przestrzeganie przepisów drogowych, jak na poprawną technikę jazdy i samodzielność w podejmowaniu decyzji na drodze. Wiedza oraz umiejętności zdobyte w trakcie szkolenia mają nie tylko przygotować do zdania egzaminu państwowego, ale przede wszystkim do faktycznej roli kierowcy.

Dodatkowo dla kursantów kat. B jest możliwość wjazdu na plac manewrowy WORD w dni robocze w godzinach 16.15 - 19.45, po wcześniejszym ustaleniu i za dodatkową opłatą 30zł (szczegóły na stronie WORD).

bottom of page