top of page

Kurs
kat. A

Kurs nauki jazdy można rozpocząć najwcześniej na 3 miesiące przed uzyskaniem minimalnego wieku wymaganego do uzyskania uprawnień, który wynosi dla:

 • kategorii A - 20 lat, jeżeli osoba posiadała wcześniej prawo jazdy kat. A2 przez co  najmniej 2 lata lub 24 lata, jeżeli osoba nie spełnia powyższego warunku,

 • dla kategorii A2 - 18 lat.

 

Zgodnie z przepisami kurs na prawo jazdy kat. A obejmuje co najmniej:

 • 20 godzin zajęć praktycznych

 • szkolenie z pierwszej pomocy

 • egzamin wewnętrzny praktyczny 

Proszę zapoznaj się z treścią regulaminu.

Osoba, która przed przystąpieniem do szkolenia uzyska wynik pozytywny części teoretycznej egzaminu państwowego (w WORD) nie ma obowiązku uczestniczenia w części teoretycznej kursu - obowiązkowe jest szkolenie z pierwszej pomocy.

W Promoto:

 • instruktor Łukasz Malarz - motocyklista, instruktor jazdy oraz instruktor techniki jazdy, zawodnik Pucharu Polski Sport 300 od 2020, zawodnik ze ścisłej czołówki klasy Pro Gymkhany GP. Regularnie startujący od 2013 roku i osiągający bardzo wysokie miejsca na zawodach w Polsce i zagranicą (rundy w Czechach, na nieoficjalnych mistrzostwach świata Catalunya Cup w Barcelonie, mistrzostwa Europy w Holandii i Czechach). Ostatnie osiągnięcia to 4. miejsce w Wyścigowym Motocyklowym Pucharze Polski Sport 300 w sezonie 2020 i 6. w sezonie 2021;  4. miejsce Gymkhana GP w sezonie 2019; 9. miejsce w Catalunya Cup 2019 i 10. Catalunya Cup 2020 w Barcelonie.

 • instruktorka Marta Maczan-Malarz - motocyklistka, instruktorka jazdy motocyklowej. Zawodniczka klasy Pro Gymkhany GP oraz najszybsza zawodniczka w Polsce w sezonie 2017, 2018, 2019, 3. w kategorii kobiet na Mistrzostwach Europy 2018 w Czechach, 3. w kat. kobiet oraz 13. wśród wszystkich zawodników na Catalunya Cup 2020 w Barcelonie. 6. miejsce w klasyfikacji generalnej wśród wszystkich zawodników sezonu Gymkhany GP 2019. Marta regularnie stawała na podium w amatorskich wyścigach kobiet klasy Sport300.

 • instruktor Przemek Olekszy - motocyklista, instruktor jazdy motocyklowej, zawodnik Pro Gymkhany GP. Przemek odnosi sukcesy na rundach cyklu zawodów Gymkhany GP w Polsce i w Czechach. Między zawodami Przemek doskonali technikę pokonywania zakrętów na treningach na torze z Promoto Team.

 • instruktor Paweł Polis - motocyklista, instruktor jazdy. Trenuje jazdę motocyklem oraz pit bikem na torze z Promoto Team.

 • kask i ochraniacze do użytku w trakcie szkolenia

 • porady w wyborze motocykla, ubioru i akcesoriów

 • materiały potrzebne do opanowania części teoretycznej

 • nowoczesne i profesjonalne pomiary prędkości dla zadań egzaminacyjnych

 • możliwość uczestniczenia w szkoleniach i wyjazdach motocyklowych organizowanych przez Promoto Team

 • naszych motocyklowych kursantów i absolwentów zapraszamy na prywatną grupę na facebooku Mistrzowie Motocyklizmu Promoto. Celem grupy jest wymiana doświadczeń ale także umawianie się na wspólne lotki motocyklowe i Wasza integracja :)

 

Podczas szkolenia staramy się nauczyć przede wszystkim możliwie najlepszego panowania nad motocyklem oraz sprawnego i bezpiecznego poruszania się po drogach. Dlatego bardzo duży nacisk kładziemy na opanowanie techniki jazdy, w kierowaniu motocyklem jest ona szczególnie ważna. Oczywiście dokładamy również wszelkich starań, żeby przygotować kursantów do egzaminu państwowego. .

Dodatkowo dla naszych kursantów organizujemy szkolenie teoretyczne motocyklowe z zakresu techniki jazdy, unikania zagrożeń w ruchu drogowym, niezbędnego wyposażenia motocyklisty, obsługi motocykla. W ramach szkolenia praktycznego oprócz realizacji niezbędnego programu kursu, szkolenie uzupełniamy o zadania ponadprogramowe skupiające się na technice jazdy motocyklem (elementy gymkhany motocyklowej, technika pokonywania zakrętów). Tak aby po skończonym kursie nasi absolwenci byli świadomymi motocyklistami i mogli czerpać jak najwięcej przyjemności z jazdy.
Zajęcia praktyczne prowadzimy na placu manewrowym (gdzie kursanci mogą ćwiczyć wszystkie zadania egzaminacyjne), w ruchu miejskim i pozamiejskim.

Posiadamy nowoczesne i profesjonalne pomiary prędkości dla zadań egzaminacyjnych, takie same jak w WORD.

 

Ubiór, wyposażenie
Na czas zajęć zapewniamy bezpieczne, atestowane kaski, ochraniacze kolan i łokci, łączność bluetooth z instruktorem. We własnym zakresie należy się wyposażyć w bezpieczną odzież: kurtkę, długie spodnie, rękawice motocyklowe zakrywające całe dłonie, kominiarkę, obuwie na płaskiej podeszwie zakrywające całe stopy (zalecane nad kostkę) - wysoka temperatura powietrza nie zwalnia z tych wymogów ponieważ ubiór ma minimalizować negatywne skutki ewentualnego upadku. Drugą funkcją ubioru na motocyklu jest ochrona przed warunkami atmosferycznymi, należy pamiętać, że temperatura odczuwalna podczas jazdy jest sporo niższa niż faktyczna i trzeba zapewnić sobie odpowiedni komfort. W razie wątpliwości prosimy o kontakt.

Bardzo ważne
dokładamy wszelkich starań, żeby w trakcie szkolenia zapewnić kursantom możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa, dlatego:

 • zawsze wymagamy jeżdżenia w zapiętym kasku i w bezpiecznym ubiorze i ochraniaczach,

 • dobieramy ćwiczenia i zadania oraz trasy adekwatnie do umiejętności i predyspozycji kursanta, stopniowo zwiększając poziom trudności,

 • motocykl przygotowaliśmy tak, żeby podczas upadku nie przygniótł kierującego,

 • wymagamy przestrzegania zaleceń i wykonywania poleceń instruktora.


Pamiętaj

Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze, wszystkie ćwiczenia i polecenia wykonuj mając na uwadze ten priorytret.

Jazda motocyklem zawsze wiąże się z ryzykiem i zagrożeniami. Choć zachowujemy największą staranność i groźniejsze wypadki zdarzają się niezwykle rzadko, to musisz wiedzieć, że nie jesteśmy w stanie (ani my ani nikt) zapewnić Ci 100% bezpieczeństwa.

Jeżeli macie wątpliwości czy instruktorzy w Promoto są czynnymi motocyklistami, to w dowód załączamy filmy z zawodów Catalunya Cup 2019 w Barcelonie ;)

Zapraszamy również na stronę Promoto Team dedykowaną naszej motocyklowej pasji. Na stronie znajdziesz opis szkoleń i treningów na torze które organizujemy dla Was :)

logo kazik.png

PARTNER SERWISOWY:

Motor K. Furman

bottom of page